Proiect ue

Proiect finantat din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman 2014-2020

Retea de sprijin – Centru Regional de Sustinere si Dezvoltare a Antreprenoriatului Social

Retea de sprijin

Acesta sectiune este destinata membrilor retelei de sprijin a antreprenoriatului social.

Reteau de sprijin este constituita din entitati care au capacitatea de a sustine antreprenoriatul social prin diverse mecanisme (politici publice favorabile, prezentarea surselor de finantare, acces la mentorat, networking pentru antreprenori, etc.) si si-au manifestat interesul pentru a participa la sprijinirea mediului de afaceri din regiunea Sud-Muntenia.

Reteaua constituita din reprezentanti ai respectivelor organizatii are avea rolul de a disemina bunele practici si informatii din economia sociala, precum si realizarea de activitati de consolidare a capacitatii si transferul de know-how cu alte comunitati, la nivel de tara sau din alte State Membre.

Poti deveni membru in cadrul retelei de sprijin prin completarea formularului de inregistrare

 

Camere videoconferinta

Room selection:


Pentru informaţii detaliate despre celelalte programe cofinanţate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitaţi www.fonduri-ue.ro
Conţinutul acestui site nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României. Termeni și condiții de utilizare